Ile warte jest dla Ciebie twoje bezpieczeństwo?

Czy zastanawiałeś się kiedyś co może się stać jeśli w jednej chwili utracisz swoje źródło utrzymania? Zastanówmy się razem jak mogłaby wyglądać taka sytuacja. Mamy przecież swoje zobowiązania, nawet nie mówiąc o różnego rodzaju kredytach. Mamy mieszkanie, rachunki do zapłaty czy po prostu własne wydatki. Bardzo łatwo wpaść w pętlę, z której później dużo trudniej jest wybrnąć. Z porządnym doświadczeniem i umiejętnościami nie powinno być problemu, by znaleźć nową pracę, ale co jeśli ten proces trwa i trwa?

Mądrze decydujemy się na ubezpieczenie swojego życia, więc dlaczego nie usiąść na moment i zainteresować się takim tematem jak ubezpieczenie od utraty dochodu? Dla nas wszystkich ważne jest bezpieczeństwo nasze, naszej rodziny, za którą czujemy się odpowiedzialni. Nikt nie zastanawia się czy ubezpieczenie samochodu jest potrzebne, prawda? Znajdziemy wiele osób, którym OC pomogło nie jeden raz, więc analogicznie takie ubezpieczenie również bywa pomocne. Jak każde ubezpieczenie, tak szczerze mówiąc. Brak zmartwień, rozmyślania „co jeśli”.  Na takie rozważania mamy gotową odpowiedź, a jest nią polisa ubezpieczeniowa. W stale zmieniającym się świecie ważny jest dla nas spokój. Zbyt dużo dzieje się w naszych życiach, dlatego zamiast dodawać sobie problemów, powinniśmy korzystać z rozwiązań, które są nam podsuwane na każdym kroku i po prostu dać sobie odetchnąć. Pozwolić, by ktoś inny zajął się tym za nas.

Jak ubezpieczenie od utraty dochodu może nam pomóc?

Tak naprawdę na wiele sposobów, wszystko zależy od wariantu, który sami zdecydujemy się wybrać. Najczęściej takie ubezpieczenie obejmuje:

  • Rozwiązanie umowy o pracę;
  • Likwidacja stanowiska pracy;
  • Dłuższe zwolnienie chorobowe;
  • Pobyt w szpitalu.

Tak jak wspomniałam, wszystko zależy od nas. Na rynku aktualnie mamy wielu ubezpieczycieli oferujących nam oferty dopasowane do naszych potrzeb. Wystarczy, że będziemy umieli te potrzeby określić, jeśli nie będziemy potrafili sami, na pewno kompetentna osoba nam w tym pomoże. Jeden telefon, umówienie się na spotkanie czy nawet rozmowa przez dostępne nam komunikatory może zmienić nasze podejście i pomóc podjąć nam słuszną decyzję. Jaką? To już zależy od naszej subiektywnej opinii. Niemniej jednak trzeba zwrócić uwagę jak ważny jest ten temat we współczesnych czasach, gdy lubimy żyć na pewnym poziomie. Od czego powinniśmy zacząć? Może od pytania, z czego moglibyśmy zrezygnować w kryzysowej sytuacji i czy na pewno musimy to robić. W tym momencie nasuwa się ważniejsze pytanie – czy chcemy rezygnować z rzeczy i życia, do którego jesteśmy przyzwyczajeni.