OC rowerzysty dlaczego warto?

Każdy rowerzysta powinien zadbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale również o bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego. Warto zadbać nie tylko o dobry stan techniczny jednośladu, ale również o OC rowerzysty (więcej o ofercie: https://pewnienarower.pl/), które może przydać się w wielu sytuacjach.

Jakie ubezpieczenie wybrać?

Każdy rowerzysta powinien posiadać ubezpieczenie OC i NNW. Dostępne jest również ubezpieczenie casco, które zarezerwowane jest przede wszystkim dla posiadaczy droższych rowerów. Pamiętać należy także o tym, że zgodnie z aktualnymi przepisami drogowymi polisa ubezpieczeniowa dla rowerzystów nie jest wymagana. Warto jednak zabezpieczyć się przed wypadkiem i ewentualnymi kolizjami do których może dojść na drodze. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa sezonowa polisa ubezpieczeniowa. Jest to idealny wybór dla osób, które na rowerze jeżdżą głównie w sezonie letnim.

OC rowerzysty działa w podobny sposób jak polisa OC dotycząca pojazdu mechanicznego

Jak w rzeczywistości działa OC rowerzysty?

OC rowerzysty działa w podobny sposób jak polisa OC dotycząca pojazdu mechanicznego. Ubezpieczyciel zajmuje się likwidacją szkód, które powstały w wyniku wypadku drogowego. W dużej mierze to właśnie dzięki ubezpieczeniu OC nie zapłacimy za naprawdę roweru i za leczenie poszkodowanego. Najprościej rzecz mówiąc OC rowerzysty dotyczy wszystkich szkód na mieniu i osobie, której wyrządziliśmy szkodę. Towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa oczywiście koszty naprawy nie tylko naszego roweru, ale również roweru osoby z którą się zderzyliśmy.

Dlaczego warto?

W Polsce niestety jakość dróg pozostawia wiele do życzenia, dlatego też tym bardziej warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu OC. Nawet ścieżki rowerowe mogą stwarzać duże zagrożenie. Zatłoczone ulice jak łatwo się domyślić nie są najbezpieczniejszym miejscem dla rowerzystów. Dzięki wsparciu firmy ubezpieczeniowej zawsze posiadać będziemy odpowiednie środki na ewentualne leczenie, rehabilitację lub naprawdę roweru. Przy niefortunnym wypadku bardzo łatwo o złamanie. Na własnym bezpieczeństwie nigdy nie warto oszczędzać, dlatego też każdy rowerzysta powinien pomyśleć o kasku rowerowym i porządnym ubezpieczeniu.

W Polsce niestety jakość dróg pozostawia wiele do życzenia, dlatego też tym bardziej warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu OC

Co obejmuje OC?

OC rowerzysty wbrew pozorom obejmuje nie tylko ewentualne zderzenia z innymi rowerzystami. Z ubezpieczenia będzie można skorzystać również wtedy, gdy potrącimy pieszego. OC może przydać się również w sytuacji, gdy uszkodzimy samochód. W ciasnych uliczkach niestety bardzo łatwo o zarysowanie karoserii. Aby wybrać najlepsze ubezpieczenie warto zwrócić uwagę na zakres ochrony, sumę ubezpieczenia oraz sposób określenia uszczerbku na zdrowiu po wypadku.