Ubezpieczenie roweru – czy warto je posiadać?

UBEZPIECZENIE ROWERU

Rowery coraz bardziej zyskują na popularności – nie bez powodu, ponieważ obecnie jest to najbardziej ekologiczny środek transportu na świecie. Podczas miejskich korków można dojechać nim do celu o wiele szybciej, a przy tym zaoszczędzić sporo pieniędzy, które w przypadku auta zostałyby wykorzystane na paliwo. Posiadając rower warto o niego odpowiednio zadbać – wiele osób decyduje się na ubezpieczenie roweru. Na czym ono polega i czy warto je posiadać?

JAK WYBRAĆ WŁAŚCIWE UBEZPIECZENIE ROWERU?

Najpierw posiadacz jednośladu powinien zastanowić się czego potrzebuje najbardziej – czy chodzi np. głównie o uszkodzenia roweru, czy również jego kradzież i inne nieoczekiwane sytuacje. Poszukiwania najlepiej rozpocząć w internecie – w dzisiejszych czasach jest to baza wszelkiej wiedzy na rozmaite tematy. Warto porównać ze sobą kilka ofert ubezpieczeniowych i wybrać taką, która będzie najkorzystniejsza. Po ubezpieczenie swojego „ekologicznego pojazdu” należy również zasięgnąć informacji o zasadach, których trzeba przestrzegać, aby w przypadku zniszczenia lub kradzieży otrzymać należyte odszkodowanie.

PRZED CZYM CHRONI TAKIE UBEZPIECZENIE?

Ubezpieczenie roweru chroni m.in. przed następującymi zdarzeniami:

  • kradzieżą jednośladu
  • uszkodzenie (przez osoby trzecie)
  • uszkodzenie (w wyniku wypadku)
  • uszkodzenie w wyniku warunków pogodowych lub eksplozji itp.
  • inne czynniki.

CZY WYPŁATA ODSZKODOWANIA MOŻE NIE ZOSTAĆ ZREALIZOWANA?

Posiadanie ubezpieczenie rowerowego nie niesie za sobą jedynie bezpieczeństwa o własny rower. Ważne jest także przestrzeganie właściwych zasad, które są niezwykle istotne w przypadku chęci otrzymania odszkodowania. W ofertach z łatwością można przeczytać szczegóły umowy – większość ofert określa, jak i gdzie musi być przechowywany jednoślad oraz czym go zabezpieczyć parkując w miejscu publicznym. Przykładowo zostawiając rower przed sklepem nie zabezpieczając go w żaden sposób jest on narażony na kradzież – jeśli złodziej postanowi go sobie przywłaszczyć, nie można liczyć na odszkodowanie z tytułu kradzieży, ponieważ to właściciel pojazdu zaniechał obowiązku zabezpieczenia swojej własności.

CZY WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA UBEZPIECZENIE ROWERU?


Będąc w posiadaniu nowego roweru lub modelu, którego koszt jest wysoki, z pewnością warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie. Ochroni ono jednoślad przed powyższymi zdarzeniami i pozwoli poczuć się spokojniej. Przestrzegając odpowiednich zasad nie trzeba się martwić praktycznie o nic – jeśli zdarzy się coś niespodziewanego, a ubezpieczenie takie zdarzenie obejmuje, wówczas resztą zajmuje się firma ubezpieczeniowa.