Ubezpieczenie radcy prawnego

Każdy radca prawny ma obowiązek ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnoprawnej. Ma to związek z tym, że zawód radcy prawnego jest niezwykle odpowiedzialny. Można narazić się na duże koszty w razie ewentualnego błędu w pracy.

Ubezpieczenie radcy prawnego – co należy na ten temat wiedzieć?

Z pewnością bardzo ważne jest to, że zgodnie z ustawą o radcach prawnych z roku 1982 powstaje nie później niż w dniu poprzedzającym rozpoczęcie wykonywania zawodu. Odszkodowanie jest wypłacane danemu radcy prawnemu w przypadku zaniechania, bądź działania na niekorzyść klienta.

Niestety, dzieje się to naprawdę bardzo często. W Internecie można znaleźć wiele najróżniejszych rozwiązań odnośnie ubezpieczenia radcy prawnego. Warto rozeznać się w tym temacie. Składkę można płacić w zależności od chęci – albo ratalnie albo po prostu jednorazowo.

Praca radcy prawnego jest niezwykle odpowiedzialna

Najlepszym sposobem na wybranie najlepszego rozwiązania ubezpieczeniowego jest sprawdzenie opinii danego przedsiębiorstwa w Internecie. Jeżeli klient jest niezadowolony, to na pewno postanowi o tym napisać na forum.

Oprócz radców prawnych, z tego ubezpieczenia mogą skorzystać także:

Czasami takie ubezpieczenie radcy prawnego nie obejmuje samego radcy prawnego, lecz także wszystkich pracowników dla niego pracujących, jak i aplikantów radcowskich. Warto o tym wiedzieć. Wiele przedsiębiorstw ubezpieczeniowych oferuje zawarcie takiego ubezpieczenia albo przez telefon albo nawet przez maila. Jest to niezwykle korzystne rozwiązanie. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby takie ubezpieczenie zawrzeć.

Ubezpieczenie radcy prawnego

Niestety, bardzo często się zdarza, że firmy ubezpieczeniowe nie są w stanie wypłacić odszkodowania. Pojawia się wtedy wiele kruczków prawnych. Dlatego też właśnie należy bardzo dokładnie czytać wszelkie umowy.

Firmy ubezpieczeniowe prześcigają się w coraz to lepszych, nowocześniejszych, bardziej rozbudowanych oraz tańszych rozwiązaniach ubezpieczeniowych. Daj sobie odrobinę komfortu i ubezpiecz się na swoich warunkach. Najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z kimś, kto będzie Ci mógł pomóc w podjęciu tej jakże ważnej decyzji.

Oprócz wypłaty ubezpieczenia za błąd w sztuce można to ubezpieczenie radcy prawnego rozszerzyć na wszelkiego rodzaju choroby, spłonięcie nieruchomości w której prowadzisz kancelarię, jak i ochronę całej Twojej rodziny. Wyżej wymienione ubezpieczenie jest niestety obowiązkowe, dlatego wybierz mądrze.