Ubezpieczenie roweru oraz rowerzysty – na czym to polega i co obejmuje?

Ubezpieczenie roweru ze strony pewnienarower.pl oraz ubezpieczenie rowerzysty to bardzo ważne aspekty, obok których nie powinno się przechodzić obojętnie. Takie ubezpieczenia obejmują swoim zasięgiem m.in. zabezpieczenie przed kradzieżą, odpowiedzialnością cywilną oraz ubezpieczenie od NNW. Warto się na nie zdecydować i zapewnić sobie odrobinę spokoju, zwłaszcza gdy ktoś bardzo często wsiada na rower i nie wyobraża sobie bez niego swojego życia.

Ubezpieczenie od NNW – co warto o nim wiedzieć?

Podstawowe ubezpieczenie roweru, które należałoby przeanalizować nieco dogłębniej to ubezpieczenie od NNW. To inwestycja w swoje bezpieczeństwo oraz maksymalny komfort psychiczny podczas podróżowania rowerem na wybranych szlakach lub ścieżkach. Ubezpieczenia należące do tej kategorii nie wymagają od rowerzystów większych nakładów finansowych, za to są niezwykle przydatne. Ubezpieczenie od NNW to nic innego, jak ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Tym sposobem rowerzysta może liczyć na wypłatę solidnego odszkodowania po wypadku na rowerze, które zostało określone w podpisanej polisie, dlatego trzeba się z nią bardzo dokładnie zapoznać. Codzienne podążanie ścieżkami rowerowymi niesie za sobą ryzyko wystąpienia poważnego wypadku, na skutek czego dotychczasowe życie może zmienić się o 180 stopni, więc warto się zabezpieczyć przed przykrymi sytuacjami i nie pozostać bez środków do życia w najważniejszych chwilach swojej ziemskiej egzystencji.

Podstawowe ubezpieczenie roweru, które należałoby przeanalizować nieco dogłębniej to ubezpieczenie od NNW

Ubezpieczenie roweru od kradzieży – na czym to właściwie polega? Przydatne informacje

Drugim typem ubezpieczenia roweru, którego absolutnie nie powinno się lekceważyć jest ubezpieczenie od kradzieży. Na czym właściwie polega cały ten proces? Nie da się ukryć, że kradzieże to jeden z największych problemów, z jakim na co dzień spotykają się rowerzyści. W jednej chwili można stracić swój cenny sprzęt i liczyć na pomoc odpowiednich służb. Warto pomyśleć o tym nieco wcześniej i zabezpieczyć rower przed kradzieżą, niezależnie od tego, ile pieniędzy wydało się na jego zakup. Takie ubezpieczenie to doskonała propozycja dla właścicieli:

  • rowerów górskich,
  • rowerów miejskich,
  • rowerów przeznaczonych do podróżowania i jazdy w ekstremalnym terenie,
  • rowerów elektrycznych.

Kluczowe jest to, aby wykupione ubezpieczenie roweru obejmowało swoim zasięgiem również wystąpienie jakichkolwiek uszkodzeń oraz zniszczeń. Konieczne jest więc dokładne zapoznanie się z treścią podpisywanej umowy i zakresem oferowanej ochrony przed kradzieżą lub zniszczeniami. Warto dążyć do tego, aby zabezpieczyć rower również przed kradzieżą z ulicy, a więc wtedy, gdy nie jest on przechowywany w garażu, w piwnicy lub w domu.

Ubezpieczenie OC dla rowerzysty – co to oznacza i czego można po nim oczekiwać?

Bardzo istotnym ubezpieczeniem roweru oraz rowerzysty jest oczywiście ubezpieczenie OC (od odpowiedzialności cywilnej). Co to właściwie oznacza? Otóż całość opiera się na tym, aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi następstwami swoich nieodpowiednich zachowań na drodze lub szlakach rowerowych. W każdym momencie może dojść do sytuacji, w której rowerzysta wyrządzi szkodę osobie trzeciej i w przypadku braku ubezpieczenia roweru OC, ewentualne odszkodowanie wypłaci jej z własnej kieszeni. Niekiedy może się to zamknąć nawet w kilku tysiącach złotych, dlatego lepiej wykupić wspomniane wcześniej ubezpieczenie, które nie jest dla rowerzystów obowiązkowe i zagwarantować sobie spokojną głowę. To solidne zabezpieczenie m.in. przed uszkodzeniem auta, kolizją z innym rowerzystą czy też potrąceniem pieszego.